Blood Bowl III

Rozmowy ogólne o Blood Bowl II
Awatar użytkownika
Inkq
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Re: Blood Bowl III

Post autor: Inkq » 15 maja 2019, 10:29

Vincent pisze:
15 maja 2019, 09:01
nie no, liczę że popracują nad optymalizacją... BB to nie jest kurde ray tracing i nvidia hairworks.. (a może? ;) ) muszą to wziąć pod uwagę... muszą... prawda?
Wezma. Nowa wersja BB nie jest na pewno powodowana nowymi technologiami.
Steam/BB2: Inkq
Bloody Gents (Wampiry) Debowy: 6-2-5
KS Unik Szczur (Skaven) PLBB2: 12-2-5
XD Szprytne Szciurki (Skaven) Druzynowy: 3-2-3

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener

Post autor: MarkusNord » 15 maja 2019, 12:02

https://www.pcgamer.com/blood-bowl-3-is ... next-year/

Nam naprawdę złe przeczucia co do przyszłości BB i poczynań GW po tym artykule. Jeśli faktycznie GW ma zamiar w 2020 wydać totalnie nową edycję BB to ja chromole ten system. To na kilometr śmierdzi zaoraniem jak przy Battlu i 40K - wtedy tak się nie irytowałem a od wczoraj tak mną trzęsie, że ledwo chodzę. Jeśli jeszcze NAF to poprze to rzucam systemy figurkowe w pizdu i przerzucam się na wędkarstwo.
Prezes jest tylko jeden!
Skazany na dwarfy...

steam: MarkusNord
FUMBBL: MarkusNord

Obrazek

Awatar użytkownika
Oren
trener
Kontakt:

Post autor: Oren » 15 maja 2019, 13:28

MarkusNord pisze:
15 maja 2019, 12:02

Nam naprawdę złe przeczucia co do przyszłości BB i poczynań GW po tym artykule. Jeśli faktycznie GW ma zamiar w 2020 wydać totalnie nową edycję BB to ja chromole ten system. To na kilometr śmierdzi zaoraniem jak przy Battlu i 40K - wtedy tak się nie irytowałem a od wczoraj tak mną trzęsie, że ledwo chodzę. Jeśli jeszcze NAF to poprze to rzucam systemy figurkowe w pizdu i przerzucam się na wędkarstwo.
Markus, trochę przesadzasz imo. Na każdym forum, FB itp wylewasz swoje gorzkie żale. Nic jeszcze nie zostało powiedziane, GW nie zmieni z chwili na chwilę całej swojej gry która cieszy się taką popularnością i patrz że mają tyle jeszcze ras do wydania pudełkowo. Ja zanim wydadzą nową część nie zamierzam się tym zamartwiać i Ty też nie powinieneś, proste.
Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz!
Oren (Undead) vs Mr. Mu (Chaos) 0-2
Ostatni turniej - Rum Bowl IV
Płytki Dołek (Undead) - 3/0/2 - 20/48 miejsce!

Nick na Steam: Oren

Obrazek

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener

Post autor: MarkusNord » 15 maja 2019, 13:54

Oren pisze:
15 maja 2019, 13:28
MarkusNord pisze:

Markus, trochę przesadzasz imo. Na każdym forum, FB itp wylewasz swoje gorzkie żale. Nic jeszcze nie zostało powiedziane, GW nie zmieni z chwili na chwilę całej swojej gry która cieszy się taką popularnością i patrz że mają tyle jeszcze ras do wydania pudełkowo. Ja zanim wydadzą nową część nie zamierzam się tym zamartwiać i Ty też nie powinieneś, proste.
Widziałem co się działo z Battlem i 40k, mam przez to uraz i niestety dzięki temu spaczony pogląd. To wszystko wygląda podobnie. Zapowiedzi zmian, niby wszystko niedopowiedziane, niby łagodnie się zapowiada i nagle z dnia na dzień budzisz się w innej rzeczywistości gdzie w nocy wyruchali cie w dupę. Przeprasza, że się z tym aż tak uzewnętrzniam ale BB było od zawsze dla mnie najbliżej serca więc jest to moja naturalna reakcja gdy ktoś zaczyna się do tego serca podkradać z nożem w ręku.

Przepraszam, że panikuję, postaram się nad tym zapanować ale uwierz nie jest mi łatwo.
Prezes jest tylko jeden!
Skazany na dwarfy...

Obrazek

Awatar użytkownika
2GUTTA
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: 2GUTTA » 15 maja 2019, 13:58

juz usuneli informacje z trailera o BB3 i tweety :D

Awatar użytkownika
Oren
trener
Kontakt:

Post autor: Oren » 15 maja 2019, 14:04

MarkusNord pisze:
15 maja 2019, 13:54
Oren pisze:
MarkusNord pisze:

Widziałem co się działo z Battlem i 40k, mam przez to uraz i niestety dzięki temu spaczony pogląd. To wszystko wygląda podobnie. Zapowiedzi zmian, niby wszystko niedopowiedziane, niby łagodnie się zapowiada i nagle z dnia na dzień budzisz się w innej rzeczywistości gdzie w nocy wyruchali cie w dupę. Przeprasza, że się z tym aż tak uzewnętrzniam ale BB było od zawsze dla mnie najbliżej serca więc jest to moja naturalna reakcja gdy ktoś zaczyna się do tego serca podkradać z nożem w ręku.

Przepraszam, że panikuję, postaram się nad tym zapanować ale uwierz nie jest mi łatwo.
Luzik, po prostu wydaje mi się że nieco przesadzasz. Między pierwszą a drugą edycją jakoś mega dużo, obrzydliwie sie nie pozmieniało. Wydaje mi się że trochę skilli dostanie update po prostu...ale nie ma co gdybać przed wydaniem gry.

Obrazek

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener

Post autor: MarkusNord » 15 maja 2019, 14:13

Oren pisze:
15 maja 2019, 14:04
MarkusNord pisze:
15 maja 2019, 13:54
Oren pisze:

Luzik, po prostu wydaje mi się że nieco przesadzasz. Między pierwszą a drugą edycją jakoś mega dużo, obrzydliwie sie nie pozmieniało. Wydaje mi się że trochę skilli dostanie update po prostu...ale nie ma co gdybać przed wydaniem gry.
Widzę też jedną tendencję w grach ogólnie rozumianych, mianowicie TOTALNE upraszczanie wszystkiego. Kiedyś (i taką grą jest Blood Bowl) trzeba było poświęcić sporo czasu by się nauczyć w coś grać. Pomijam obszerność zasad, sam fakt poznawania gry, jej niuansów, szczegółów, taktyk ect. to uczyło cierpliwości, pokory, wszystkich pozytywnych aspektów życia i przede wszystkim dawało satysfakcję, że po wielu próbach w końcu się udaje, że wiesz więcej niż przeciętny albo początkujący gracz, wrastasz w tą grę...

A teraz? Ukłon w stronę niecierpliwych i leniwych którym nawet po skrótowe zapisy zasad się sięgnąć nie chce. Najlepiej obejrzeć 3 minutowy (5 to już za długi!) opis zasad na yousrubie, zagrać 3 razy i pierdolnąć grę w kąt... Czego to uczy i co to daje? Brak konsekwencji, brak pracy nad sobą, w ogóle już się ludzi nie uczy cierpliwości i pokory w podejściu do czegokolwiek w tym też gier. Ot, szybka, byle jaka rozrywka w którą się przestajesz angażować bo za chwile coś nowego. Szczerze? mam w dupie takie śmieciowe systemy i bardzo bym nie chciał żeby BB takim się finalnie stało. Nie chce żeby BB było prostą, łatwą i przez to byle jaką rozrywką niczym kurwa spod latarni...
Prezes jest tylko jeden!
Skazany na dwarfy...

Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Vincent » 15 maja 2019, 14:20

Pamiętajmy że BB nie jest grą, w której zmiana edycji wymaga wydania góry złota. Ludzie grają figurkami z poprzednich edycji, grają na boiskach z poprzedniej edycji.. przeciez nie wprowadzą nagle smoków i nie zbanują ludzi orków i skavenów.. praktycznie z żadnymi kosztami przesiadka wiązać się nie będzie, chyba że jesteś kolekcjonerem pudełek i kostek itp.
Steam: vin_88
BB2: VincentPL

"...you know, if the worst thing that happens to you is you roll a bunch of 1s and your computer pixels die, then you should consider it a damn good day."

Awatar użytkownika
Oren
trener
Kontakt:

Post autor: Oren » 15 maja 2019, 14:23

@MarkusNord ale patrz że każdy nowy death zone wprowadza dodatkowe zasady bądź po prostu zmienia trochę dane skille. Nie ma tutaj w tej grze prostoty. Chcesz być dobrym graczem? Musisz grać i ćwiczyć, proste. Blood Bowl to nie jest coś tam co powstało niedawno. Jeśli GW rzuci się aby zmienić kompletnie BB znowu tak jak w przypadku fantaziaka będzie rzesza ludzi którzy po prostu nie będą grac w nowe AoSy tylko w stare. Niemniej jednak uważam że Blood Bowl nie zostanie jakoś diametralnie zmienione, nie jest to system który może to przeżyć a GW wie że żyjemy w renesansie tej gry i pozbawienie jej skrzydeł pozbawia ich pieniędzy...takie jest moje zdanie.

Obrazek

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener

Post autor: MarkusNord » 15 maja 2019, 14:24

Vincent pisze:
15 maja 2019, 14:20
Pamiętajmy że BB nie jest grą, w której zmiana edycji wymaga wydania góry złota. Ludzie grają figurkami z poprzednich edycji, grają na boiskach z poprzedniej edycji.. przeciez nie wprowadzą nagle smoków i nie zbanują ludzi orków i skavenów.. praktycznie z żadnymi kosztami przesiadka wiązać się nie będzie, chyba że jesteś kolekcjonerem pudełek i kostek itp.
Tak? To nie zauważyłeś jaka rewolucja nastąpiła z Battlem przy przejściu na AoS? Nagle praktycznie wszystko mogłeś wsadzić do kosza, teraz sobie już Imperium, Bretką, zwykłymi goblinami, elfami i masą innych rzeczy nie pograsz. Wiesz ile modeli ludziom się kurzy na pułkach od Wh40k bo GW potrafi z dnia na dzień wszystko odwrócić do góry nogami? Wybacz ale w momencie kiedy GW ma prawa do BB to może się z nim wydarzyć wszystko...

Niestety ale stary Battle i stare WH40k nie przetrwały, nikt w to nie gra, przesiedli się na nowe...
Prezes jest tylko jeden!
Skazany na dwarfy...

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl II”