TURNIEJ CZTERECH ODSKOCZNI

Liga Lubelska
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Poe
rekrut
Posty: 21
Rejestracja: 06 paź 2018, 08:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

TURNIEJ CZTERECH ODSKOCZNI

Post autor: Poe » 24 paź 2019, 16:39

PANIE, PANOWIE I BLIŻEJ NIEOKREŚLENI!

Uroczyście proklamuję powstanie zupełnie nowej, cudownej ery Bloodbowlowej!

Turniej Czterech Odskoczni!

Ideą i głównym założeniem powołania tego wspaniałego wydarzenia jest jeszcze lepsza integracja, jeszcze więcej turniejowego grania i jeszcze więcej wypitego alkoholu (czy też jakichkolwiek, bezdyskusyjnie rewelacyjnych napojów bezalkoholowych w przypadku osób nieletnich).

Jak sama nazwa wskazuje, imprezy będą cztery, organizowane kwartalnie.
Każdy kwartał w roku dostanie swojego "opiekuna" i turniej z własnymi, oryginalnymi dodatkowymi zasadami. Biorąc udział w turnieju gracze będą zdobywać punkty do kwalifikacji głównej, z której wybrany zostanie oficjalnie najlepszy trener danego roku.
Jego imię wyryte będzie na wieki na tablicy chwały!
Każda z 4 imprez będzie także dawała dodatkowe emocje w postaci tytułów, czy osiągnięć, które dadzą graczom możliwość zdobycia dodatkowych punktów do rankingu, dzięki czemu przy dobrej passie nieobecność na jednym turnieju nie zdyskwalifikuje całkowicie danego trenera.

Jeśli chodzi o terminy/daty/godziny - wszystko zostanie ogłoszone niebawem.

Wstępny harmonogram wygląda następująco:
(kwartał/organizator/nazwa turnieju)
Q1: @ulizzez - nienazwany
Q2: @Daeval - nienazwany
Q3: @Poe - nienazwany
Q4: @Misque - Black Cat
Daty imprez będą ustalane indywidualnie przez osobę odpowiedzialną i w taki sposób, aby nie kolidowały z dużymi, ogólnopolskimi turniejami. Terminów jest dużo, będziemy starali się wybierać najdogodniejszy dla możliwie jak największej liczby osób.

3 pierwsze turnieje (słownie: trzy) będą granę tylko i wyłącznie jako turnieje miejscowe, bez osób przyjezdnych (temat do dyskusji), a ostatni turniej w sezonie, czyli znany i kochany przez wszystkich Black Cat Marcina będzie turniejem podsumowującym i kończącym dany rok i będzie tak jak teraz imprezą dla Lublina i przyjezdnych, których zapraszamy już dzisiaj na uroczystości rozdania tytułów, nagród i celebrację.

Sposób zdobywania punktów do kwalifikacji ogólnej, ewentualnie tie breakery i część techniczna zostaje póki co tematem otwartym i do tej dyskusji pragnę zaprosić już dzisiaj każdego z was. Potrzebujemy pomysłów - wszystkich.
Na dzień dzisiejszy luźnym pomysłem na dodatkowe punkty, które ustalimy w najbliższym czasie są osiągnięcia na poszczególnych imprezach. 4 turnieje, 4 różne cele, 4 różne nagrody. Przykładowo jeden z turniejów będzie nagradzał punktami Bashlorda, inny turniej nagrodzi najlepiej punktującego, zalążki są, kolejne informacje będą podawane na bieżąco.
Planujemy darmowy wjazd na każdą imprezę, ale tutaj też można pogdybać, bo wiadomo- puchary, fanty itp. same się nie zrobią. Jeśli jakiekolwiek wpisowe jednak się pojawi- nie będzie wyższe niż 10-20zł od osoby i zostanie w pełni przeznaczone na nagrody na poszczególny turniej. (preferowany, sprawdzony sposób- bony na zakupy u @Grodzio w Wargamer Lublin. Ewentualnie spróbujemy zorganizować jakieś pamiątkowe kostki z wygrawerowanym logo każdej imprezy.

Jeśli chodzi o same zasady grania turniejowego, to obowiązywać będzie grany w danym roku tiering i regulamin, klasycznie.

(zapożyczone z tematu winter cup)

Gramy na zasadach EURO BOWL 2020 w Polsce:
TWORZENIE DRUŻYNY:

- 1100k na kupno drużyny i inducementów
- minimum 11 zawodników i nie więcej niż 16 wliczając w to gwiazdy
- przynajmniej 11 zawodników przed zakupem gwiazdy
- 0-8 Przerzutów
- asystentów trenera
- Czirliderek
- 0-1 Medyka lub Igora zależnie od rasy
- 0-9 współczynnika fanów
Inducementy. koszt jak poniżej przez 6 gier:
- 0-2 Bloodweiser Kegs 50 k za sztukę
- 0-3 Łapówek po 100 k, dla Goblinów po 50 k
- 0-1 Masterchef za 300 k, dla Halflingów za 100 k
- 0-1 zaakceptowaych przez NAF gwiazd

DODATKOWE SIANO:

Możesz użyć dodatkowej kasy po wykorzystaniu startowego złota. Każda niewydana kwota ze startowej puli przepada i nie może zostać użyta z dodatkową pulą.
Każda drużyna ma przypisaną dodatkową pulę złota na podstawie Tieru w którym się znajduje. Może ona zostać wydana na dodatkowe umiejętności, zawodników, gwiazdy i inducementy.
Koszt dodatkowych umiejętności to:
- 20k za zwykłą umiejętność
- 30k za umiejętność double

maksymalnie jeden gracz w każdej drużynie może mieć dwie dodatkowe umiejętności. Druga umiejętność kosztuje 30k, obie umiejętności muszą być normalnymi umiejętnościami.

- maksymalnie jeden zawodnik w każdej drużynie z tieru 1-3 może mieć jedną umiejętność double.
- maksymalnie dwóch zawodników w każdej drużynie z tieru 4-6 może mieć jedną umiejętność double.
- gwiazdy nie mogą otrzymać dodatkowej umiejętności.
- umiejętność "Naskok" [Piling On] będzie używana zgodnie z zasadami z Death Zone 1 tj. będzie potrzebny drużynowy przerzut.

Tiery:
Tier 1 - 100k na skille/zawodników/gwiazdy/inducementy
Amazons, Dark Elves, Dwarves, Lizardmen, Norse, Wood Elves, Undead
Tier 2 - 120k na skille/zawodników/gwiazdy/inducementy
Chaos Dwarves, Orcs, Skaven, Necromantc
Tier 3 - 140k na skille/zawodników/gwiazdy/inducementy
Bretonnians, Humans, Chaos
Tier 4 - 170k na skille/zawodników/gwiazdy/inducementy
Chaos Renegades, Elf Union, High Elves, Khemri, Nurgle, Slann
Tier 5 - 200k na skille/zawodników/gwiazdy/inducementy
Daemons of Khorne, Underworld Denizens, Vampires
Tier 6 - 230k na skille/zawodników/gwiazdy/inducementy
Goblins, Halfings, Ogres

Rzeczą ważną jest aktualizacja listy dostępnych star playerów, inducementów itp. wraz z wejściem każdego nowego spike/faq/erraty.

Kolejną rzeczą do ustalenia jest obowiązek lub jego brak na malowanie drużyny. Tutaj podkreślić należy, że zależy nam na jak największej frekwencji graczy z Lublina i okolic, zarówno tych doświadczonych jak i totalnie zielonych i chcących się w Blood Bowlu rozkręcić. Proszę o wasze zdanie.

Dodatkową informacją, po rozmowie z Ulizzesem, jest oficjalne zakończenie gry Pucharowej na rzecz Turnieju Czterech Odskoczni.

Tyle informacji na dzisiaj, zapraszam do dyskusji i sypania pomysłami i jednocześnie proszę o względny porządek w postach bo szykuje się długi temat.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „LLBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość