SEZON IV REGULAMIN

Liga Lubelska
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daeval
rezerwowy
Posty: 32
Rejestracja: 11 paź 2018, 11:50

SEZON IV REGULAMIN

Post autor: Daeval » 21 sty 2020, 10:55

********** Zasady LLBB sezon IV***********

1.
a) Wpisowe 20 PLN za IV sezon- zbiera Riot.
b) Do czasu wpłacenia wpisowego nie będą w OBBLM wprowadzone mecze drużyny danego trenera.
c) Wpisowe zostanie przeznaczone na nagrody ligowe oraz opłacenie OBBLM

2. Jaśnie Wielmożny Pan Riot jest ostateczną instancją skupiającą władzę ustawodawczą, wykonawczą, sądowniczą w ramach ligi oraz posiada prawo pierwszej nocy. Może on w trakcie ligi zmienić jakiekolwiek zasady jej rozgrywania. Czy to dotyczące meczów czy funkcjonowania samej ligi. Jego zadaniem jest opieka nad ligą i stanie na jej straży.

3. Sezon czwarty rozpoczyna się w połowie lutego A.D. 2020 i będą brały w nim udział nowe zespoły, które zgłoszą się do powstałej jednej dużej ligi. Nastąpi pełny reset drużyn (wszyscy tworzymy nowe ekipy o wartości 1kk TV). Sezon będzie oparty na regule „każdy z każdym” bez rewanżów. Mecze będą odbywać się według poniższego grafiku:

SEZON IV
LIGA (daty oznaczają koniec kolejki)

Terminarz pojawi się gdy będę miał pełną listę zgłoszeń chętnych do ligi.4. Zasady ustalania i odbywania spotkań ligowych.
a) Gramy zgodnie z terminarzem spotkań ogłoszonym na forum. Kolejka raz na dwa tygodnie.
b) Każda kolejka kończy się o 24:00 wyznaczonego dnia i w tym momencie rozpoczyna się kolejna. Jest to ostateczny czas wypełnienia raportu pomeczowego!
c) Jeśli mecz nie odbędzie się z winy obu graczy do końca kolejki rozpoczyna się kolejna kolejka, a mecz traktujemy jakby obaj gracze oddali mecz walkowerem.
d) można grać w dowolnym ustalonym wspólnie przez obu graczy miejscu i czasie.

5. Walkowery
a) Mecz oddany walkowerem nie liczy się przy redrafcie.
b) Drużyna, która oddała walkower nie rzuca na FF, nie zdobywa pieniędzy ani MVP. Każdy przy pierwszym oddanym walkowerze rzuca k6 za każdego zawodnika, który ma co najmniej 51 SPP i w przypadku wyniku 1-3 ten zawodnik odchodzi z drużyny. Dodatkowo przy drugim walkowerze w sezonie sytuacja ta dotyczy też Emerging Stars (zawodnicy z trzema rozwinięciami 31SPP). Przy trzecim walkowerze w sezonie od tego rzutu kością stosujemy modyfikator -1.
c) Drużyna która wygrała mecz walkowerem: dostaje 2k6 kasy, dostaje 2xMVP. Jej FF się nie zmienia. A mecz liczy się do redraftu.
d) Mecz rozstrzygnięty walkowerem liczy się jako czas rekonwalescencji (usuwa MNG) tylko dla drużyny, która walkower otrzymała.

6. Czas gry
a) czas meczu nie jest ograniczony chyba, że któryś z przeciwników zgłosi chęć grania z zegarem (czas nie może być krótszy niż 4min/runda lub 1 godzina i 15 minut czasu łącznego na jednego gracza)
b) po każdym zakończonym spotkaniu zwycięzca (w przypadku remisu gospodarz spotkania) niezwłocznie uzupełnia raport w OBBLM.

7. Procedury przedmeczowe:
a) porównujemy wartość obu zespołów (sztuki złota ze skarbca oraz zawodnicy niezdolni do gry nie są brani pod uwagę przy porównaniu) drużyna o wyższym TV może zgłosić, że korzysta z „inducements” wykupując je za pieniądze ze swojego skarbca, następnie aktualizuje się wartość TV uwzględniając wykupione „inducements”. Drużyna z niższym TV może w tym momencie „za darmo” dobrać „inducements”, aż do wartości droższej drużyny. Może też zdecydować, że zainwestuje w dodatkowe „inducements” z własnego skarbca.
b) gracz któremu przysługują „inducements” wybiera je według aktualnych zasad opisanych w CRPLite(OBBLM =>Game Rules=>A5 Rules Summary)+aktualizacje+DZ1+DZ2+Spike. (jeśli pojawią się nowe Spike, DZ „inducements” tam opisane również będą dostępne).
c) gracze rzucają na pogodę;
d) rzuty graczy na ilość fanów i ustalenie FAME;
e) rzut monetą;
f) mecz;
i pomeczowe:
g) ustalenie MVP. Sugeruję wspólny wybór 3 graczy z każdej drużyny, przez obu trenerów (przy braku jednomyślności decyduje trener danej drużyny) i rzut k3 celem ustalenia MVP.
h) Improvement Rolls”;
i) przegrany rzuca 2k6 jeśli wynik jest mniejszy niż jego FF to musi on odjąć jeden od ilości fanów.
Wygrany rzuca 3k6 i jeśli ten wynik jest wyższy niż jego FF to zyskuje on 1 w ilości fanów. Jeśli był remis obaj gracze rzucają 2K6 jeśli ten wynik jest wyższy niż FF to zyskuje się 1 w ilości fanów, jeśli wynik jest mniejszy niż FF to odejmuje się jeden od ilości fanów.
j) każdy gracz rzuca k6 dodaje FAME i mnoży uzyskany wynik przez 10 000- jest to jego wygrana kasa. Dodatkowo zwycięzca dodaje 1 do wyniku rzutu kością i raz może „przerzucić' wynik (drugi rezultat musi zaakceptować nawet jeśli jest gorszy);
k) zatrudnianie i zwalnianie zawodników i personelu, zakup dodatkowego re-rolla (koszt 2x koszt bazowy).
l) zapisujemy wszystko w OBBLM

8. Mecz.
Rozgrywamy go według zasad CRPLite (są na stronie OBBLM). Nie ma takiej umiejętności jak Piling on! Za to można się kłócić z sędzią jeśli się ma figurkę trenera.

9. Punktacja.
3 punkty otrzymuje zwycięzca, 1 punkt za remis, 0 za porażkę. W przypadku identycznej ilości punktów o miejscu w lidze decydują kolejno: Liczba TD netto, Liczba wbitych CAS, wyższe TV- przed tańszą- jak w życiu:).

10. Figurki
Figurki muszą być pomalowane, a podstawki wykończone. Drużyny muszą być kompletnie pomalowane. Niezależnie od malowania każdy zawodnik musi mieć numer (choćby markerem na podstawce). Zawodnicy muszą wyglądać na to czym są . Dodatkowe umiejętności muszą być oznaczone znacznikiem lub gumką.

11. Zatrudnianie SP
W obecnym sezonie nie ma możliwości zatrudniania SP na stałe.

12. Wałowanie.
a) Perfidne wałowanie potwierdzone niezbitym dowodem (bądź wysoką łapówką) będzie skutkowało natychmiastowym wyrzuceniem z ligi;
b) Wałowanie wynikające z braku znajomości przepisów, nieuwagi, nietrzeźwości, zamotania, bycia pierdołą, autowałowanie etc. jest uważane za czyn niesportowy i jeśli Nuffle zechce łacno może zdjąć rękę z takiego trenera, lub przeciwnie dodatkowo go pobłogosławić... nie wiążą się z tym sankcje inne niż powszechna pogarda i dodatkowa porcja szyderstw "środowiska".
c) Wałowanie nie jest powodem do odtwarzania meczu;
d) Każdy ma dostęp do CRPLite więc wszystkie zasady tam zawarte należy znać bądź sprawdzić w przypadku wątpliwości. Nieznajomość tych zasad to błąd ignoranta i jako taki nie jest traktowana jako perfidne wałowanie.
e) Jeśli ktoś stosuje zasady dodatkowe, alternatywne bądź zasady z DZ1, DZ2, Spike'ów i opisane tam "inducements", a także gra jakimkolwiek starplayerem ma obowiązek mieć te zasady przy sobie (w formie drukowanej lub elektronicznej). Jeśli przeciwnik zażąda możliwości przeczytania ich a nie dostanie takiej możliwości może odmówić drugiej stronie stosowania danej zasady/inducementu/SP etc.

13. Rozstrzygnięcie Ligi
a)Po zakończeniu sezonu mistrzem LLBB zostaje drużyna z największą ilością punktów.
b) Brak awansów i spadków spowodowany jest graniem jednej ligi.

14. Po IV sezonie będzie obowiązywała zasada Re-draft w sposób opisany w DZ. Z racji ilości rozegranych meczów nie powinna mieć wpływu na drużynę.

15. Rezygnacja z gry w lidze i zmiana drużyny po sezonie.
Jeżeli ktoś zrezygnuje z gry w lidze w trakcie jej trwania powodując lawinę walkowerów automatycznie zapewnia sobie brak możliwości gry w przyszłym sezonie. Jeżeli osoba po sezonie stwierdzi, że chce zmienić drużynę to na nowy sezon wprowadza ekipę 1kk TV od zera. Nie będzie możliwości przenoszenia ekip z inkubatora.

16. W czasie redraftu przy zatrudnianiu zawodników na sezon IV będzie obowiązywała zasada re-hire związana z retire (DZ1 st27) o tym czy zawodnik może zechcieć odejść decyduje liczba sezonów, w których zawodnik brał udział (nawet jeśli to był jeden mecz i siedział na ławce). Ustalana będzie na podstawie daty zatrudnienia zawodnika.

17. Champions league

a) W tych rozgrywkach wezmą udział najlepsze drużyny z ligi regularnej. Rozgrywki będą odbywać się na zasadach play-off do pierwszego zwycięstwa. Zatem w przypadku remisu rozgrywana jest dogrywka...i ewentualny rzut kością jeśli nie wyłoni ona zwycięzcy.
b) Do tej elitarnej grupy wchodzi 8 najlepszych drużyn z Ligi. Decyduje wynik po rozegraniu połowy spotkań (zależne od ilości zgłoszonych drużyn)
c) Pary będą dobierane na zasadzie rozstawienia.
d) Gra się drużynami ligowymi ale te rozgrywki nie wpływają w żaden sposób na ligę. Zawodnicy po tych meczach nie umierają, nie zarabia się kasy ani FF.
e) Trenerzy grają aktualna w danym momencie rozpiską ligową.(momenty zostaną dookreślone przed rozpoczęciem rozgrywek)
f) W przypadku tchórzostwa jakiegokolwiek trenera i odmówieniu gry w tych prześwietnych rozgrywkach drogą niezasłużonego awansu kolejno mogą wziąć udział drużyny od miejsca 9 w dół.


I na koniec kilka słów na temat zachowania podczas rozgrywania ligi:
1. Szanuj swoich kolegów trenerów. Liga może funkcjonować tylko wtedy, gdy trenerzy współpracują ze sobą, aby zapewnić dobrą zabawę i sportowe środowisko.
2. Graj w terminie i komunikuj się wcześniej z przeciwnikiem, walkower też jest opcją
3. Zapisuj i zachowuj precyzyjne zapisy na papierze.
4. Jeśli miałeś złą grę, okaż podwójny szacunek swojemu przeciwnikowi i kolegom z ligi. Przeklinaj Nuffle, ale dokończ swoją grę i powstrzymaj swoją frustrację przed skierowaniem jej na przeciwników, gadaniem o braku skilla a tylko szczęściu na kostkach, wygraj kilka Masterów i dopiero się mądrz, bo na chwile obecną jesteś amatorem.
5. Zanim zaangażujesz się w sezon, zadaj sobie pytanie, czy poradzisz sobie z sezonem, z terminami, drużyną, presją.
6. Każdy atak słowny na trenera, czy to osobiście, czy online, jest niedopuszczalny i jest zakazany, skutkuje wykluczeniem.
7. Każda agresja fizyczna na trenera, jest niedopuszczalna i jest zakazana, skutkuje wykluczeniem.
Dziękuję za uwagę. Proszę o przemyślane decyzje zgłaszania się do ligi. Daty rozegrania kolejek nie będą przesuwane. Dwa tygodnie na rozegranie jednego meczu to czas wystarczający dla dwóch dorosłych osób. Z Blood Bowlowym pozdrowieniem…


Riot…
Obrazek

Awatar użytkownika
Noun
rezerwowy
Posty: 31
Rejestracja: 18 paź 2018, 09:10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SEZON IV REGULAMIN

Post autor: Noun » 24 sty 2020, 09:41

"Wałowanie wynikające z braku znajomości przepisów, nieuwagi, nietrzeźwości, zamotania, bycia pierdołą, autowałowanie etc. jest uważane za czyn niesportowy i jeśli Nuffle zechce łacno może zdjąć rękę z takiego trenera, lub przeciwnie dodatkowo go pobłogosławić... nie wiążą się z tym sankcje inne niż powszechna pogarda i dodatkowa porcja szyderstw "środowiska"." - To da się bardziej ;P ?

Awatar użytkownika
Misque
blitzer
Posty: 233
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:40
Kontakt:

Re: SEZON IV REGULAMIN

Post autor: Misque » 30 cze 2020, 08:17

Wracamy od poniedziałku, nareszcie :D
Obrazek
Słodkie Gadziny - 17/13/15

ODPOWIEDZ

Wróć do „LLBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość