REGULAMIN PLBB NA PS4

Grupa chłopców konsolowców
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GomezM80
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 173
Rejestracja: 04 mar 2017, 17:36
Lokalizacja: Płock

REGULAMIN PLBB NA PS4

Post autor: GomezM80 » 13 mar 2018, 20:27

PROSZĘ O POZOSTAWIENIE TEGO WĄTKU BEZ ODPOWIEDZI I KOLEJNYCH POSTÓW. EWENTUALNE PYTANIA CO DO INTERPRETACJI ZAPISÓW REGULAMINU KIERUJCIE BEZPOŚREDNIO DO ADMINISTRATORÓW LIGI.

Regulamin

FAIR-PLAY

Każdy z trenerów który będzie korzystał ze środków, za pomocą których można oszukiwać, lub w inny sposób będzie próbować obejścia przepisów i rozporządzeń Ligi lub gry Blood Bowl 2 będzie podlegał weryfikacji, które może doprowadzić do zawieszenia lub zwolnienia z Ligi. Oczekuje się, że wszyscy trenerzy będą przestrzegać zasad fair-play, właściwego zachowania, słownictwa oraz ogólnej sportowej atmosfery zarówno podczas samej gry, kontaktów z innymi trenerami jak i w trakcie korzystania z forum.

I.Poddawanie meczów.

Trenerom nie wolno poddawać meczów bez wyraźnej zgody Ligi i umotywowania takiej potrzeby. Poddawanie spotkań w ramach Ligi nie jest zgodne z w duchem dobrej, sportowej rywalizacji.
W przypadku zaistnienia wyjątkowych okoliczności, które usprawiedliwiają takie posunięcie, należy dołożyć wszelkich starań, żeby udokumentować/wskazać powody poddania meczu.

UWAGA: celowe rozgrywanie spotkań na farmie bez walki o zwycięstwo, tylko w celu zdobycia SPP wykorzystywanych do rozwoju drużyny (bądź tez pomaganie w tego typu procederze), będzie traktowane jako pogwałcenie zasad FAIR-PLAY i będzie skutkowało brakiem możliwości uczestnictwa drużyny korzystającej z wyżej opisanego ułatwienia w jakichkolwiek organizowanych przez PLBB rozgrywkach poza „farmą”.

II.Ingerencja Ligi w wyniki.

Liga rezerwuje sobie prawo do ingerencji w wyniki spotkań w pewnych okolicznościach.

a) Jeżeli jeden z trenerów nie rozegra w umówionym czasie spotkania i nie będzie można się z nim skontaktować w celu przełożenia meczu na inny termin.

- w takim przypadku zwycięstwo będzie przyznawane temu z trenerów, który był gotowy do gry.

b) Jeżeli żaden z trenerów mających w określonym terminie rozegrać mecz, nie będzie gotowy do rozegrania spotkania, nie będzie się można z żadnym z trenerów skontaktować, aby przełożyć grę lub obaj trenerzy zgodzą się, żeby Liga ustaliła wynik meczu, ponieważ nie mogą go rozegrać w ustalonym terminie.

- mecz zostanie uznany jako remisowy


Liga będzie współpracować ze wszystkimi trenerami, aby zrobić wszystko co jest konieczne do ustalenia dogodnych terminów i rozegrania wszystkich spotkań.
Kluczem do sukcesu jest właściwa komunikacja.
Trenerzy grając w lidze mają dostęp do informacji nt innych graczy oraz forum za pomocą którego można ustalić terminy spotkań i wyjaśnić wszelakie wątpliwości. Ponadto można również nawiązać kontakt wykorzystując GAMERTAG gracza na PS4 (sugeruję dodanie innych graczy do znajomych).
Interwencja Ligi będzie miała miejsce oczywiście dopiero wtedy, kiedy wszystkie inne próby rozegrania spotkania zawiodą.


Drużyna, w przypadku której zajdzie konieczność dwukrotnej ingerencji w wynik, ze względu na nierozegranie spotkania może zostać usunięta z ligi

III. Zasada „zniesmaczonego zawodnika”.

Drużyna, która poddała mecz bez uzasadnionego powodu, bądź mecz tej drużyny musiał podlegać ingerencji Ligi, przed kolejną kolejką spotkań zostanie zobowiązana do zwolnienia z drużyny zawodnika o najwyższym SPP. W przypadku gdy dwóch lub więcej zawodników posiada najwyższe SPP w drużynie, właściciel drużyny decyduje, który zawodnik ewentualnie opuści zespół.

W takim przypadku Liga wykona rzut 6-ścienną kostką. Wynik 1-3 oznacza, że wskazany zawodnik zostaje w drużynie. Wynik 4-6 będzie oznaczał, iż wskazany zawodnik musi zostać zwolniony przed kolejna kolejką spotkań.

Niezastosowanie się do reguły może skutkować usunięciem z ligi.


Link do prostego generatora kości online.
Wystarczy wpisać nick i nazwę pokoju. (jak wpiszemy nazwę pokoju, który jeszcze nie istnieje, to się automatycznie taki tworzy)

https://rolz.org

Powyższa strona będzie wykorzystywana w przypadku konieczności zastosowania zasady "zniesmaczonego zawodnika" , aby każdy zainteresowany mógł na żywo śledzić wynik rzutu kością, który będzie decydował czy zawodnik zostaje w drużynie, czy też odchodzi.


IV.Organizacja rozgrywek

PLBB na PS4 organizuje cztery rodzaje rozgrywek plus mające towarzyski charakter turnieje towarzyszące.

„Farma”- przeciwieństwie do rozgrywek ligowych, rozgrywki FARMA będą rozgrywane systemem Ladder. Na FARMĘ każdy może zgłosić dowolna liczbę (nowych) drużyn i grać nimi dla przyjemności, bądź też żeby przygotować (levelować) daną drużynę do zgłoszenia do rozgrywek ligowych w kolejnym sezonie.

Puchar- rozgrywki systemem pucharowym dla nowych drużyn w formacie TV 1000.

Elite League-główne rozgrywki PLBB na PS4, których zwycięzca zyskuje tytuł mistrza ligi. Dwudywizyjna liga dla 16 najlepszych zespołów, które rozgrywają sezon zasadniczy w postaci rozgrywek grupowych, a zwycięzca wyłaniany jest po fazie Play-Off.
Przy 16 zespołach, dzielimy ligę na dwie grupy 8 zespołowe . Przydział do grup przed każdym sezonem będzie następstwem losowania, z zastrzeżeniem iż przed losowaniem drużyny będą rozstawiane na bazie zajętego w poprzednim sezonie miejsca (szczegóły dotyczące rozstawienia będą każdorazowo ogłaszane przed każdym sezonem).
Cztery drużyny z każdej grupy wchodzą do play off. W fazie play-off rozgrywanej systemem pucharowym do jednego zwycięstwa (w razie remisu dogrywka na zasadach nagłej śmierci).
Rozstawienie w play-off : (1/4 finalu) 1A-4B, 2A-3B, 3A-2B, 4A-1B
(1/2 finału) 1A/4B vs 3A/2B , 2A/3B vs 4A/1B

Kolejny rodzaj rozgrywek, czyli Challenge League jest przede wszystkim przeznaczona dla trenerów, którzy nie grają obecnie w ELITE, czyli dla nowych, powracających do ligi po nieobecności lub tych, co grali do tej pory tylko na farmie podnosząc swoje umiejętności.
W/w trenerzy biorą udział w lidze na zasadach podobnych do tych, na jakich funkcjonują trenerzy w ELITE (EL). Tzn. wybierają rasę, robią drużynę i właściwie tyle. W przypadku gdy liczba trenerów nie grających w Elite będzie zbyt mała, pozostałe miejsca w lidze będą mogły być uzupełnione przez trenerów, którzy uczestniczą już w rozgrywkach EL (tak, będzie można uczestniczyć w EL oraz CL równocześnie).
Jednakże ta grupa uczestników będzie brała udział na innych zasadach, niż grupa nie biorąca udział w EL.
Pierwszeństwo w deklaracji uczestnictwa w CL będą mieli trenerzy, którzy zajęli w ostatnim sezonie 8 miejsca w swoich grupach, kolejni będą ci z miejsc 7 itd. , aż do zapełnienia miejsc w lidze. Przy dużym pozytywnym odzewie od trenerów, może oczywiście dojść do sytuacji, gdzie najbardziej utytułowani trenerzy z Elity nie będą mogli, mimo chęci, wziąć udziału w CL, ponieważ zabraknie dla nich miejsc.
Ponadto w momencie deklarowania przez kolejnych trenerów z EL udziału w CL, każdy z nich będzie musiał wybrać rasę, która nie została już wybrana przez któregoś z innych uczestników EL, ubiegających się o równoczesne uczestnictwo w CL.
Przykład: po zgłoszeniu się wszystkich nowych trenerów do CL, pozostały jeszcze miejsca dla kolejnych uczestników. Część trenerów z EL zadeklarowała chęć udziału w nowych rozgrywkach. Pierwszeństwo z tej grupy ma trener, który zajął ostatnie miejsce w swojej grupie w sezonie zasadniczym (jako że grupy są dwie, zaczyna ten który zdobył mniej punktów).Wybierający trener zdecydował się na granie rasą Undead. Kolejny w kolejce do udziału jest trener, który w swojej grupie zajął również 8 miejsce, jednak miał więcej punktów od kolegi, który rozpoczynał „rasowy draft”. Ten z kolei ma podobna sytuacje do poprzednika, ale nie może dodatkowo wybrać rasy Undead….
W ten sposób po kolei, od trenerów z najmniejszymi (jak na razie) sukcesami, do tych których Nuffle/umiejętności (zakreśl jedną odpowiedź ), postawiły wyżej w hierarchii, uzupełnimy uczestników ligi, wykorzystując do grania większość dostępnych w grze ras.
Zamiany CL na EL i odwrotnie.
W przypadku rezygnacji lub zadeklarowania czasowego odpoczynku od udziału w lidze przez któregoś z trenerów z ELITY, jego miejsce przypadnie trenerowi z CL, który nie ma drużyny w EL.
Startowe TV każdego Sezonu Challenge League będzie wynosiło maks. 1000 (min 11 zawodników gotowych do gry).


V. Terminy rozgrywania spotkań

Każdy z trenerów zobowiązany jest do rozegrania spotkania ligowego w terminie określonym jako przewidywany czas rozegrania kolejki. W większości przypadków zakładanym okresem trwania kolejki jest 7 dni. Mecze, które nie zostaną rozegrane w określonym terminie będą podlegać ingerencji ligi.

To oznacza, że trenerzy mają 7 dni, aby nawiązać kontakt z przeciwnikiem w każdej kolejce, ustalić z nim termin rozegrania spotkania oraz poinformować na forum o ustalonym terminie.

Po rozegraniu spotkania obaj trenerzy, niezależnie od siebie powinni potwierdzić na forum wynik rozegranego meczu.
W uzasadnionych przypadkach liga może przedłużyć termin kolejki, jednak wymaga to wcześniejszego zasygnalizowania takiej potrzeby.


VI.Punktacja i wyniki

Liga nie korzysta z systemu zaimplementowanego w grze, żeby określić miejsca zajmowane w lidze poprzez poszczególne drużyny, aczkolwiek czasami, to co pokaże gra może odpowiadać faktycznie zajmowanym miejscom.
Zamiast tego wszystkie wyniki umieszczane będą na forum po rozegraniu spotkań, a układ miejsc w tabeli będzie umieszczany na forum na koniec okresu trwania rozgrywanej kolejki spotkań.

System przyznawania punktów: zwycięstwo 3 pkt, remis 1 pkt.

Jeżeli jakiekolwiek drużyny będą miały tyle samo punktów, rozstrzygające będą następujące kryteria (kolejność odpowiada ważności kryteriów).

1. Liczba odniesionych zwycięstw.
2. Bezpośredni bilans spotkań pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
3. Kryterium „rasowe”, tzn. jeżeli jeden z trenerów korzysta z rasy, która nie jest reprezentowana w lidze, a przeciwnik z rasy często w niej spotykanej, to wyższe miejsce zostanie przyznane trenerowi z „rzadszą” rasą. Przykład: w lidze są 3 drużyny orkow a tylko jedna khemri- wyżej przy identycznej ilości punktów i jednakowych kryteriach nr 1 i 2 będą khemri.
Powyższy punkt ma za zadanie zachęcenie do korzystania z różnorodnych ras podczas rozgrywek.
4. Rzut kością 6-ścienną dla każdej z zainteresowanych drużyn (wyższy wynik , wyższe miejsce).


VII.Zgłaszanie drużyn do rozgrywek

Każdy trener, który zadeklarował udział w rozgrywkach ELITE LEAGUE, CHALLENGE LEAGUE, lub w określonych w regulaminie przypadkach, obydwu ligach , ma prawo zgłosić do każdej Ligi jedną drużynę.
Drużyny dopuszczone do rozgrywek muszą zawierać co najmniej 11 gotowych do gry zawodników.

Do ligi mogą dołączyć tylko nowe drużyny, drużyny z „Farmy” lub drużyny powracające, czyli takie, które brały udział w rozgrywkach, ale z różnych powodów zrobiły sobie krótszą/dłuższą przerwę (zmiana drużyny przez trenera na inną, powrót danego trenera do gry po przerwie).
Drużyny powracające będą miały możliwość powrotu do ligi (o ile dany trener będzie miał możliwość w danej lidze wystawienia swojej drużyny), pod warunkiem, że po swoim ostatnim rozegranym sezonie, nie rozegrały na "farmie" więcej niż trzech spotkań. Udział w jakichkolwiek innych rozgrywkach w międzyczasie zamyka możliwość powrotu danej drużyny do ligi.
Oczywiście TV drużyny powracającej nie może być wyższe niż startowy TV CAP dla danej ligi.

Przed startem każdego sezonu zostanie ogłoszony dla każdej z lig oddzielnie maksymalny poziom TV dla drużyn, które chcą do danej ligi dołączyć z „Farmy”.

Maksymalny startowy TV CAP dla stałych uczestników rozgrywek ligowych wynosi 1900.
HARD TV CAP- czyli maksymalna wartość drużyny, którą drużyna może posiadać żeby być dopuszczoną do rozegrania meczu ligowego wynosi 2000.


Po otrzymaniu zaproszenia do rozgrywek, każdy trener jest zobowiązany do skorzystania z ticket'a w przeciągu siedmiu dni od jego otrzymania.
Każdy dzień nieusprawiedliwionego wcześniej opóźnienia, będzie skutkował ujemnym punktem do ogólnej punktacji w fazie grupowej rozgrywek. Uzyskanie siedmiu minusowych punktów za brak akceptacji ticket'a w terminie sprawi, że drużyna zostanie zastąpiona przez drużynę innego trenera, która będzie oczekiwała na udział w lidze lub przez bota A.I.IX. Transfery

Okno rynku transferowego będzie otwarte między sezonami.
Naruszenie zasad rynku transferowego będzie wiązało się z konsekwencjami od zwolnienia nieprawnie zakupionego zawodnika, do zawieszenia drużyny w rozgrywkach ( w skrajnych przypadkach.)

Zanim okno transferowe zostanie otwarte, trenerzy będą mieli obowiązek poinformowania na forum o planowanych transferach w specjalnie przeznaczonym do tego wątku.
Zanim transfery dojdą do skutku, będą musiały zostać zaakceptowane przez odpowiedzialnego administratora.
Obostrzenia odnośnie posiadanego przez transferowanych zawodników poziomu będą podawane po zakończeniu każdego sezonu.

W przypadku transferu pomiędzy drużyną „farmową” a ligową, należącą do tego samego trenera, można sprzedawać zawodników tylko za cenę, jaką wskazuje gra na podstawie posiadanych przez zawodnika umiejętności.

W przypadku transferu pomiędzy drużynami różnych trenerów cena jest dowolna, z zastrzeżeniem, że cena wskazana przez grę, jest ceną minimalną.

ZASADY KORZYSTANIA Z RYNKU TRANSFEROWEGO

Zespoły Ligowe.

(Czyli zespoły które brały udział w lidze w ostatnim sezonie.)

Te zespoły mogą kupić tylko jednego gracza w trakcie trwania okienka transferowego.
Gracze mogą pochodzić z farmy lub innych zespołów Ligowych.
Zespoły ligowe mogą kupować od własnych zespołów „Farmowych”.
Zespoły te nie mogą sprzedawać zawodników jakimkolwiek zespołom z farmy, ale mogą sprzedawać innym zespołom ligowym.
Zawodnik może tylko raz zmienić klub podczas jednego okna transferowego.

Zespoły świeżo przyjęte do ligi.

(Czyli zespoły przystępujące po raz pierwszy do rozgrywek ligowych, świeżo utworzone bądź rozwijane na farmie lub powracające do ligi)

Te zespoły mogą dokonać jednego transferu przed przyjęciem biletu do ligi w nadchodzącym sezonie, z zastrzeżeniem spełnienia wymagań uprawniających do udziału w rozgrywkach (TV + 11 gotowych do gry zawodników)
Transfer ten może pochodzić wyłącznie z zespołów farmowych innych trenerów.
Transfer ten nie może pochodzić od innych zespołów farmowych zainteresowanego trenera,
Zawodnik może tylko raz zmienić klub podczas jednego okna transferowego.


Zespoły z farmy:

Każdy trener może dokonać tylko jednego transferu z Farmy do Farmy w okienku transferowym.
Transfer ten może pochodzić wyłącznie z zespołów farmowych innych trenerów.

X.Korzyści i nagrody za udział w ligach oraz synergie z innymi rodzajami rozgrywek.

ELITE
Zwycięzca Elite League zdobywa tytuł mistrza ligi PLBB.

CHALLENGE
Nagrodą dla trenerów, którzy nie grają obecnie w EL (nowi), będzie oczywiście możliwość uczestnictwa w rozgrywkach Elity w kolejnym sezonie. Jednak, aby otrzymać tę nagrodę, wcale nie muszą wygrać Ligi Challenge. Wystarczy, że znajdą się w gronie dwóch najlepszych „nowych trenerów” (tak, nawet gdy nowych będzie tylko dwóch i jeden zajmie ostatnie, a drugi przedostanie miejsce w CL). Oczywiście skorzystanie z nagrody nie jest obligatoryjne i jeżeli ktoś będzie czuł, że lepiej pozostać w Challenge jeszcze sezon, to będzie mógł tak zrobić. Jednak w momencie, gdy któryś z nowych graczy zdecyduje się na skorzystanie z nagrody i udział w Elicie, to zajmuje on automatycznie miejsce tego trenera z elity, który zakończył sezon EL na miejscu 8 i miał najmniejszą ilość punktów. Gdy dwaj nowi trenerzy uprawnieni do „uaktywnienia” nagrody poczują się na siłach, to zamienią się oni miejscami z obydwoma trenerami z 8 miejsc w EL.
Zwycięzca CL otrzymuje bonus 10% w przypadku wystawiania nowej drużyny do EL (czyli jej próg startowy wynosiłby 90% średniej). Bonus ten wzrasta do 20% (100% średniej) jeśli zdecydowałby się kontynuować przygodę tą samą drużyną, którą grał w CL.
Nagroda za wygranie całych rozgrywek Challenge nie zmienia się w przypadku, gdy zwycięzcą jest „nowy” trener i jest nią nadal awans do Elity. Jednak w przypadku, gdy wygra trener posiadający już inny team w Elicie, nagrodą jest możliwość zamiany miejscami drużyny z Elite z drużyną z Challenge bez żadnych obostrzeń związanych z Team Value. Tak jak w poprzednio omawianym przypadku, z nagrody można, ale nie trzeba korzystać.

Uwaga. W przypadku gdy trener grający rownoczesnie w EL oraz CL zajmie pierwsze miejsce w rozgrywkach CL, to nawet w przypadku zajęcia ostatniego miejsca w swojej grupie EL (zagrozonego spadkiem), będzie mógł zamienić swoje drużyny miejscami w w/w ligach i w kolejnym sezonie uczestniczyć nadal w EL. W takim przypadku do EL z CL będzie mógł awansowac tylko najlepszy z trenerów, nie grających do tej pory w Elite (zamiast dwóch najlepszych).

PUCHAR
Każda wygrana w PUCHARZE jako nagrodę daje możliwość dowolnego wyboru rasy w rozgrywkach Challenge League (dla trenerów z Elity) oraz wieczną chwałę ) dla nowych trenerów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl 2 na PS 4”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość