PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Polska
Zablokowany
Awatar użytkownika
bialy
star player

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [wstępny regulamin str. 20]

Post autor: bialy » 07 cze 2019, 07:55

silacz.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
2GUTTA
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: 2GUTTA » 07 cze 2019, 08:43

Ja zatem proponuje ATV w wersji Piety, drobne poprawki czy nie - będziemy później decydowac.

1/ zasady przetestowane, grane od 5 lat,
2/ kazda nasza propozycja z kazda iteracja zbliza sie do All Teams Viable
3/ to od euro 2020 w Polsce moga obowiazywac lepsze zasady, w innym wypadku bedzie to standard bb 2021 malta
4/ spełniają nasz główny cel - roznorodnosc w TOP i odejście od kanonu 8 granych kompetetywnie ras

Awatar użytkownika
Larry Croft
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Larry Croft » 07 cze 2019, 08:49

Pisałem parę razy w tym i poprzednim wątku, że zastanawianie się nad rulesetem kończy się na tym, że idziemy w stronę duńskich i to nasza działka, w którym momencie się zatrzymamy.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
rover
trener

Post autor: rover » 07 cze 2019, 20:52

Przeciez ustalilismy ostatnio na spotkaniu co testujemy. Wszystko jest opisane i dodatkowo obgadane na stronie 31 tego topicu. Ja sie dalej nie wypowiadam w temacie, bo juz wszystko zostalo powiedziane. I nie widze sensu w ogole dalszej dyskusji na temat zasad dunskich albo innych dziwnych konfiguracji.

No i od dwoch miesiecy trabie zeby skonczyc dyskusje i zeby kilka osob ogarnelo to dla reszty i rzucilo do testowania. Dane zrodlowe i komentarz ogolu jest dosc obszerny i chyba wystarczy.
A wtedy wpada Zielu i wali klocka na srodku sali.

Awatar użytkownika
2GUTTA
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: 2GUTTA » 08 cze 2019, 12:32

@Shawass kiedy kolejna telekonferencja?

Awatar użytkownika
Pieta
trener

Post autor: Pieta » 08 cze 2019, 17:29

Parę słów ode mnie.
Podobała mi się dotychczasowa dyskusja i to jak ją Shawass prowadzi.

Zgadzam się z Reszką, że najlepiej wziąć sprawdzone zasady i zrobić minimalną korektę tego co szwankuje. Też bym tak się do tego zabrał.
Przy zasadach WorldCupowych nie widzę jednak możliwości małej ingerencji bez pozostawienia 3-dniowego podziału. Jeżeli drugi dzień jest najmniej reprezentatywny to lipa. Wydawałoby się, że byłby wypadkową wszystkich dni. Na trzeci dzień natomiast nikt nie robił rozpiski z pominięciem pierwszego i drugiego dnia. Dla mnie to jest bardzo duża zmiana. Kupa siana i masa możliwości - nie było takich turniejów chyba nigdzie.
Podoba mi się też podejście Rovera, żeby wyjść od zasad Eurobowlowych. Zakładając, że wiemy jak wygląda hierarchia drużyn na turnieju bez podziału na tiery, oraz uznając zasady Eurobowlowe jako pierwszy krok do zbliżenia drużyn, można by wykonać kolejny krok.

Zasady WorldCupowe czy Duńskie istnieją i działają sprawnie. Albo jednak da się zrobić swoje zasady z pominięciem "krok po kroku", albo ktoś je tak robił na bazie własnych doświadczeń i jakiegoś klucza. Warto wiedzieć jakiego, by nie powielać wcześniejszych błędów autora.

Tworząc własne zasady powinno się zacząć od jakichś kryteriów. Może były tu przedstawiane. Poza zbliżaniem siły drużyn do siebie, uważam że są dwa ważniejsze:
Pierwsze to jak najprostsze zasady. Tym charakteryzuje się dobra gra. Żeby nie bolała głowa od patrzenia na nie, żeby nie trzeba było tworzyć specjalnego excela i żeby początkujący mieli łatwiej. Większość turniejów jest jednodniowych, więc podział 3-dniowy całkowicie bym odrzucił, bo bez sensu zmieniać co mecz rozpiskę i skille na figurkach. Bardzo fajne pod względem zapisu są zasady wynikłe ze spotkań, czyli te 3.0 i 2,5 WC. Każdy tier buduje się tak samo (oprócz T5), bez ograniczeń, a jedyną różnicą między tierami jest kasa. Zasady duńskie wyrzuciłbym do kosza. 30 wariantów budowania drużyny - bez sensu.
Drugim kryterium jest dla mnie fluff, albo inaczej, zachowanie charakteru drużyn z gry ligowej. Nie może być tak, że na turniej nie będzie opłacało nie brać latającego goblina z 4AG, który robi wszystko łącznie z lądowaniem na 2+. Jeżeli tylko tak będzie się budować drużynę stunty na turniej, to się ktoś może zdziwić jak zupełnie inaczej gra się nią w lidze. Nie może też być tak, że najlepszym układem skilli będą np. 3 duble i 2 normale. 1 dubel powinien statystycznie przypadać na 5 normali, dlatego podoba mi się, że 2GUTTA i Rover jednak uwzględnili ograniczenie dubli i nie wspomnieli o podnoszeniu charakterystyk dla stunty w swoich zasadach.

Wydaje mi się, że te spotkania i ta dyskusja idzie jednak w dobrą stronę. Co prawda zrobiłem kilka rozpisek, ale mogę się na nie tylko tępo patrzeć, bo mi nic z nich nie wynika.
Ta wersja 2,5 ale z ograniczeniami nie byłaby zła. Najbardziej jednak podoba mi się wersja 2GUTTY, tak na czuja. Taka uproszczona wypadkowa zasad duńskich i WorldCupowych. Jedynie maksymalną ilość dubli zwiększyłbym do 2, bo te niższe tiery na nie zasługują.
Generalnie duża dodatkowa kasa na wszystko mnie niepokoi pod względem balansu, ale ze względu na uproszczenie zasad, chciałbym zobaczyć jak się to sprawuje.
Osobiście nie potrafiłbym zaczynać tworzenia zasad od zera ani modyfikować czyichś skomplikowanych rozwiązań. Ewentualnie można by rozwinąć Eurobowlowe zasady, lub wziąć ten 3 dzień WC i liczyć że jego odseparowane wyniki będą pasować do rozpisek tworzonych bezpośrednio na ten dzień.

Jeszcze co do stackowania. Dwa normale wydają się naturalnym zjawiskiem, bo 16SPP nie jest tak ciężko zdobyć. Aktualna cena za to wynosi 50k w złocie w każdych zasadach (duńskich x2). Dość nietypowe rozwiązanie, bo czemu nagle drugi skill jest wart 10k więcej? Może niech to będzie warte 60k albo 70k. Niech chaos zastanawia się czy poświęcić kolejnego skilla na większego killera. Niestety u reszty będzie to też rzadszym rozwiązaniem.
Steam, BB2: Pieta
Grupa Steam: Blood Bowl Polska

Awatar użytkownika
2GUTTA
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: 2GUTTA » 14 cze 2019, 09:14

@Shawass kiedy ciag dalszy rozmów?

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
blitzer

Post autor: KapitanStokczan » 14 cze 2019, 12:45

Dajcie już jaki ruleset co bymy zaczeli testy :)
Siewcy Pop-Khornu! W/D/L 6/1/5
Turnieje:
PO 2019 3/0/2
3C BB 2019 2/0/3
Złożonych w ofierze: 37 :evil:
Liga:
2/1/3
Ofiary:6
Krew dla boga krewnych! Czaszki dla tronu czaszek !

Awatar użytkownika
Larry Croft
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Larry Croft » 14 cze 2019, 12:54

Możesz do Swissa zajrzeć, tam są przypiete
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
Shawass
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Kontakt:

Post autor: Shawass » 14 cze 2019, 21:23

Ok, jestem gotowy żeby wrócić do tego tematu....

@2GUTTA - konferencja ma sens jak jest jakiś temat

Chcemy jeszcze coś rozważać?

Liczyliśmy na to że Reszka będzie w dużej mierze pomocą przy pisaniu rozpisek pod proponowane zasady, Reszka przedstawił inną opcję (raka dostaję od tego tematu powoli więc może jestem nieprzytomny ale chyba zakończył swoje zdanie na WC 2,5), więc nie mamy wniosków z tego co ustaliliśmy (chyba że rak przysłonił mi konkrety które pisaliście).

Pieta podsumował warianty.

2GUTTA i Pieta wyrazili też swoje zdanie po apelu Mewasha.

I wrócił temat duńskich zasad.

Więc pytanie - jaki temat konferencji i co chcemy obgadywać jeszcze?

IMO bierzemy to co spisane na stronie 28 (LINK), dzielimy na "widzimisie" T2 i 3, testujemy i zmieniamy przed październikiem jeśli coś nie będzie działać (bo 1900 próbek na zasadach WC jest super, ale my nie robimy kalki zasad WC).
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass
2019: GKS Gnojki Lubaczów - 15/13/18

Zablokowany

Wróć do „EuroBowl 2020”