Cześć :)

Rozmowy ogólne o Blood Bowl II
Kicek12345
podawacz piłek

Cześć :)

Post autor: Kicek12345 » 10 lis 2018, 13:32

Temat pewnie wałkowany pierdylion razy, bo pewnie pyta o to każdy nowy gracz, ale nie ukrywam, że trochę mnie system gier po sieci w BB2 przerasta.
Z miejsca chciałbym nadmienić tylko, że jestem nowy na Waszym forum i w świecie "Krwawego Puchara" i z chęcią przyjmę każdą radę, nawet tą najbardziej oczywistą. Na start jednak chciałbym zapytać się o kilka rzeczy:
1. Nigdzie w grze nie znalazłem czegoś takiego jak "szybka gra online" lub jakiś tryb rang, jak chociażby w Fifie, Lolu, Csie lub Hearthstonie. Istnieje tutaj coś takiego, czy tylko są to gry turniejowe stworzone na odpowiednich serwerach, zwanych tutaj turniejami?
2. Jeżeli taka rzecz opisywana w punkcie pierwszym nie występuje, to chciałbym się zapytać, jak Wy, doświadczeni gracze gracie sparingi lub po prostu 4fun?
3. Gdzie mógłbym zapisać się do ligi na Waszym forum? Od i do kiedy trwają zapisy? Gdzie mógłbym znaleźć regulamin turnieju i zasady? O ile BB2 nie jest mi obcy, jeżeli chodzi o zasady w grze, tak już pozaboiskowe regulacje są dla mnie czarną magią. Na ten moment nie wyszedłem poza kreację swojego zespołu, co chyba dobitnie świadczy o moim Skyllu :D
4. Na forum Fify Wirtualnej Gwiazdy (takie coś w co się kiedyś bawiłem dość mocno) były takie osoby na forum, które pomagały takim zielonym leszczom jak ja zadomowić się na forum i zacząć "karierę" na wirtualnym boisku. Jest coś takiego u Was, ew. czy jest tutaj może jakaś osoba mogąca wprowadzić mnie w tajniki zabawy na bloodbowl.pl ? Oczywiście za dozgonną wdzięczność i piwko :)

Dzięki z góry za pomoc i sorry, jeżeli wstawiłem temat w nieodpowiednią kolumnę.
Pozdro
Kicek

Awatar użytkownika
bor667
blitzer

Re: Cześć :)

Post autor: bor667 » 10 lis 2018, 14:19

cześć.
1. Jako takiego systemu rankingowego nie ma. Są za to ligi. najpopularniejszy chyba jest 'open ladder', gdzie możesz w każdej chwili dołączyć.
2. do sparingów gdzieś był temat na forum.. ale nie pamiętam gdzie. nie był to zbyt popularny temat. Więc chyba najłatwiej będzie na kanale ba discordzie zapytać.
3. "główna" liga już trwa, więc zapisy do następnego sezonu dopiero pod koniec, czyli za ok 2 miesiące. Ale warto śledzić dział Blood Bowl2 - tam jest temat 'co będzię kontyuowane i kiedy'. Tam znajdziesz jakie ligi czy puchary będą grane. na razie na pewno do drużynowego są zapisy.
4. na pewno znajdzie się nie jedna osoba, która pomoże. Bo jak się może przekonasz - ekipa jest rewelacyjna - jasne, będziemy zabijać Ci zawodników i to tych najlepszych - ale w miłej atmosferze :D

edit:
o, chyba mi się udało
https://discord.gg/vcAssD
Ostatnio zmieniony 10 lis 2018, 14:26 przez bor667, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nimar
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Nimar » 10 lis 2018, 14:20

Cześć

1. Tak BB2 ma turnieje tzw. Publiczne.
są z tego co wiem 3 typy:
1. Liga taka luźna tury po 2 min. Grasz ile chcesz meczy drużyną ktoś sobie tworzysz. Po prostu wyszukuje ci przeciwnika. (Open ladder)
2. Liga turniejowa. Tutaj tury mają 3 (lub 4 min). Tworzysz nową drużynę przeciwników wyszukujesz tak samo jak w tej pierwszej. Różni się ona tym, że po sezonie trenerzy z najwyżyszych miejsc są dodawani do play-off i grają o mistrza. (Champion ladder)
3. Jest też taka luźna dla drużyn mieszanych itp. (opcja w legendary ed.) Gdzie można tworzyć dziwne drużyny np. zbudowane z samych trolli;p (Anarchy ladder)

By brać w nich udziłą tworzysz drużynę. Wybierasz, że ma grać multiplayer i wybierasz cabalvision official league i potem dołączasz do turnieju który cię interesuje czyli open, champion lub anarchy ladder.
2. Co do nas to mamy ligę open ladder stworzoną ale chyba nikt tak nie gra ostatnio. Jednak jak zagadasz tutaj na forum to pewnie ktoś się znajdzie na jakiś sparing.
3. Co do zapisywania się do naszych lig to mamy tutaj różne działy dotyczące poszczególnych lig. Prawie każda ma jakieś swoje zasady. W tej chwili chyba chłopaki próbują rozkręcić zawody drużynowe. Może ktoś cię przygarnie do drużyny.
4. Co do wprowadzenia do ligi to pytaj na forum, lub mamy również kanał na discordzie (ale to najlepiej powie @Pieta lub @Larry Croft jak tam się dostać.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Pieta
trener

Post autor: Pieta » 10 lis 2018, 15:26

Kicek12345 pisze:
10 lis 2018, 13:32
jak Wy, doświadczeni gracze gracie sparingi lub po prostu 4fun?
A czy można GRAĆ w jakiś inny sposób niż 4fun? W Blood Bowlu nikt nie jest w stanie zawsze wygrywać, więc trzeba umieć przegrywać. Zapisać się do ligi i dostawać na początku srogi oklep daje najlepsze z możliwych lekcji.
Problem ze sparingami jest taki, że jest za dużo lig i jeśli ktoś ma czas, to na pewno wolałby pograć o punkty, ale może ktoś się znajdzie. W tej chwili mógłbyś mnie znaleźć na grupie (mam w podpisie) i bym coś zagrał.
Ewentualnie przeczytaj zasady https://drive.google.com/file/d/13ePzgv ... sp=sharing i graj z komputerem, lub napisz skąd jesteś. Możliwe, że w Twojej okolicy grają ludzie w tą planszówkę i przy figurkach chętniej poopowiadają o całej grze.
Steam, BB2: Pieta
Grupa Steam: Blood Bowl Polska

Awatar użytkownika
Larry Croft
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Larry Croft » 10 lis 2018, 15:31

Cabalvision ma trzy wspomniane ligi jak wyżej. Zasadniczo w champ ladderze można czasem znaleźć dobrego przeciwnika, reszta to scierwo.

Nasz kanał na Discordzie to:
https://discord.gg/7CpzhK3

Głównie pogadanka tam jest i raporty z meczów.

Jeśli szukasz dobrej spinowej ligii, czyli takiej, która wyszukuje Ci zasadniczo przeciwnika, to ICBBL i Mad Academy mają dobre ligii pełne trenerów. I tak jest ich mniej, niż w Cabalvision, dlatego trzeba pisać ma Discordzie i umawiać się na grę. Z reguły ludzie chcą grać na podobnym tv, ale to nie ma znaczenia zasadniczo.

Linki do ICBBL i Mad Academy:
https://discord.gg/3sZMg5g
https://discord.gg/GVYF9BB

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Kicek12345
podawacz piłek

Post autor: Kicek12345 » 10 lis 2018, 17:22

Dzięki Panowie za rady :) Muszę trochę okrzepnąć z grą, z forum i z Discordem (wcześniej jakoś nie miałem z tym styczności :( ), ale wiem, że się to opłaci, bo gra nawet na bota, jest fajna i emocjonująca (i czasem denerwująca, ale takie uroki gier losowych).

@Pieta z tym 4 fun to raczej chodziło mi o gry bez stawki, niż dosłownie "dla przyjemności" bo zdaję sobie sprawę, że na początku moja drużyna będzie orana równo z piachem :D Niemniej, mnie tak łatwo nie zrazić :)

PS: jeszcze jedno, z tego co zauważyłem, to moja drużyna ma bodaj lvl 1000, czyli nie ma żadnego expa (być może dlatego, bo nie rozegrała żadnego meczu :D ), czy na tych open ladderach będzie mi dobierać równie nieposkładane ekipy, czy mogę trafić na jakiś rzeźników? Da się to jakoś zbalansować? Jak szukać serwerów "open", gdzie trenerzy zaczynają również od 0?

Awatar użytkownika
bukszpan
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: bukszpan » 10 lis 2018, 17:33

Tak, gra bedzie dobierac druzyny na mniej wiecej tym samym poziomie co i Twoja.
Tak, bedziesz mógł rozwijac druzyne po tych meczach.
A zagranie 4 fun jest możliwe tylko ze znajomymi ze steama. Wtedy po meczu druzyna wraca do stanu sprzed rozgrywki.

Awatar użytkownika
Larry Croft
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Larry Croft » 10 lis 2018, 17:49

Gra w bb nie jest for4! Fu!

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
Vincent
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Vincent » 10 lis 2018, 19:20

Kicek12345 pisze:
10 lis 2018, 17:22
Jak szukać serwerów "open", gdzie trenerzy zaczynają również od 0?
To jest właśnie ten Open lub Champion Ladder o którym chłopaki powiedzieli wcześniej.
Czyli po utworzeniu drużyny rejestrujesz się do ligi, wybierasz multiplayer -> Cabalvision Official League -> Open/Champion/Anarchy League.
Po zapisaniu się do ligi będziesz miał opcję "Szukaj przeciwnika". Po jej kliknięciu musisz odczekać parę minut aż gra Ci znajdzie przeciwnika i tyle.
Steam: vin_88
BB2: VincentPL

"...you know, if the worst thing that happens to you is you roll a bunch of 1s and your computer pixels die, then you should consider it a damn good day."
"Fun fact: Nuffle backwards is Elf Fun."

Awatar użytkownika
Smollar
trener

Post autor: Smollar » 11 lis 2018, 08:43

Hej @Kicek12345, jak masz ochotę na debiut, jestem do dyspozycji. Dodaj swój nick steam lub link do profilu (najchętniej w podpisie), będzie łatwiej się na sparing umówić
BB2 i FUMBBL: Smollar73, steam: smollar http://steamcommunity.com/profiles/76561197990213398/
Obrazek
A Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl II”