PLEBS - watek do dyskusji

Polska
Awatar użytkownika
rover
trener

Re: PLEBS - watek do dyskusji

Post autor: rover » 12 paź 2019, 14:14

teillman pisze:
12 paź 2019, 12:36
Według komitetu underworld i niziołki z opcja 2 gwiazd są op.
W ogole jak to brzmi. W jednym zdaniu. Niziolki sa op. Lmao. O underworldzie juz pisalem.

To ze T1 nie ma na teamy z nizszych tierow autowina nie znaczy, ze teamy z nizszych tierow sa op. To znaczy, ze jest zachowany jako taki balans. Idac logika tych kolesi w obecnej chwili polowa teamow T1-T3 jest op w stosunku to wszystkich nizszych.

Jedyne co moge napisac, to ze ten komitet to banda skonczonych idiotow. PZPN Blood Bowla. Beton hamujacy rozwoj tej gry.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2019, 14:19 przez rover, łącznie zmieniany 1 raz.
A wtedy wpada Zielu i wali klocka na srodku sali.

Awatar użytkownika
Bratiszka
liniowy

Post autor: Bratiszka » 12 paź 2019, 14:19

Widzę, że EURO to już nie do końca EURO
http://thetacklezone.net/news/blood-bow ... -eurobowl/
Obrazek

Awatar użytkownika
teillman
trener
Kontakt:

Post autor: teillman » 12 paź 2019, 14:25

Bratiszka pisze:
12 paź 2019, 14:19
Widzę, że EURO to już nie do końca EURO
http://thetacklezone.net/news/blood-bow ... -eurobowl/
to decyzja podjęta w walii na spotkaniu kapitanów. imho moim zdaniem poprawna.
rover pisze:
12 paź 2019, 14:14
Jedyne co moge napisac, to ze ten komitet to banda skonczonych idiotow. PZPN Blood Bowla. Beton hamujacy rozwoj tej gry.
Obrazek

tak to mniej więcej wygląda :P
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Niko
trener

Post autor: Niko » 12 paź 2019, 14:50

nie no luz, sa zasady to na nie gramy i tyle :P a to że każdy znajdzie coś co mu nie do konca pasuje.... no cóż, takie życie
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

Awatar użytkownika
Vincent
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Vincent » 12 paź 2019, 16:37

I tak został wykonany duży krok w dobra stronę. Z tego trzeba się cieszyć. Może nam się nie udało w 100% ale ułatwimy Malcie za rok.

Max 1 sp jeszcze nie zabija wszystkiego, a raczej stunty. Były jakieś inne teamy grające na 2sp? Ja planuje cisnąć EU i o ile zgodzę się że mogą się wybijac ponad pozostałe teamy t4(poza HE), to jednak t4 umożliwia im walkę z t2 i t1. Może zmniejszy to popularność WE.

Teraz trzymam kciuki żeby nasze chłopaki wyciągnęli wnioski z WC i zrobili najlepsze EB w historii.

A teamy z poza Europy uważa Za dobry pomysł o ile oczywiście to wciąż będą reprezentacje narodowe.
Steam: vin_88
BB2: VincentPL

"...you know, if the worst thing that happens to you is you roll a bunch of 1s and your computer pixels die, then you should consider it a damn good day."

Awatar użytkownika
Bratiszka
liniowy

Post autor: Bratiszka » 12 paź 2019, 18:47

Ja nie mam nic przeciwko, tylko się zdziwiłem, taka eurowizja z Australią :)
Co do zasad to nie wiem jaka jest aż tak bardzo ważna różnica między 180 a 170 k dla t4 ale cieszę się, że udało wam się przepchnąć zmiany.
Obrazek

Awatar użytkownika
reszka
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: reszka » 12 paź 2019, 19:55

Kilka słów ode mnie. Parę info od Miłosza, które przekazał podczas WC, ale nic tajnego za co by się obraził.

1. Dobrze, że roster jest. Nawet nienajgorszy, naprawdę mogło być gorzej. Jak Miłosz to wysłał to "tam" był szok i protest. Paradoksalnie ich wolne działanie i jakiś dziwny spór pomiędzy organizatorami WC i EUROBOWLI pozwolił na przepchnięcie tej propozycji bo już się czas kończył i trzeba było dać zasady - z niewielkimi zmianami (chodzi o gwiazdy 0-1).

2. Podobnie jak rover, shawas i kilka innych osób rzygałem już dyskusją na ten temat, dobrze więc że mamy jeden z klonów tworzonych przez shawas-rover, klon oznacza bowiem pewne podobieństwo. A RUMBOWL pokazał, że system jednodniowy "shawas-rover" zadziałał perfekcyjnie, co nawet ja, betonowy zwolennik zasad WC z pokorą przyznaję. Liczę że klon będzie działał jak najbardziej podobnie.

3. Gwiazdy 0-1.

Nie byłem zwolennikiem, ALE problem dotyczy w praktyce undearworldu, halflingów i gobosów. Nikogo więcej.

a) underworld.

Wiecie, że jestem dobrym teoretykiem i czuję "makro". Na boisku nie zawsze skutecznym, ale teorię rozpisek ogarniam lepiej niż większość. Jak zobaczyłem chaos na WC to już na pierwszy turniej pojechałem rozpiską, która później stała się metą. USA jak zobaczyło moją rozpiskę to w 3 osoby przyznali, że jest lepsza niż ich chaos (grali w innej mecie).

Na RUMBOWL pojechałem kolejnym gamebraekerem, underworldem. Moja rozpiska wyglądała tak:

troll - claw
blitzer - claw+mb
blitzer - claw+mb
miotacz - lider
miotacz - blok
liniowy - wrestle
liniowy
goblin - guard
3xgoblin
skitter
glart jr

1 RR

13 zawodników.

Rozpiska działa perfekcyjnie na każdego. Powiedz, kogo postawisz naprzeciw bez lęku. 4x claw, z czego 3x mb rozmontowuje każdego basha. Skitter nosi piłkę i przy dobrym ustawieniu gwarantuje przyłożenie w którejś turze. W obronie tylko czeka na elfa z AV 7. Goblin z guardem daje asysty clawom.

Jedyne czego odrobinkę mi brakowało to tackle. Uczciwie, na kolejny turniej na drugin blitzerze byłby tackle+mb. Po zmianach i obcięciu punktów, byłbym w stanie wystawić identyczną rozpiskę jak wyżej, tylko jeden blitzer zamiast claw+MB dostałby tackle (oszczędzam 30k które mi zabramo). Mogę z tym żyć.

W rękach sprawnego gracza, który potrafi zagrać mecz na 2 RR to jest gamebreaker porównywalny do chaosu na zasadach WC. Wystarczy powiedzieć, że podziemiem zagrałem 5 meczy w życiu, wszystkie na RUMBOWLU i zająłem 3 miejsce. Co by było, jakbym tym trenował. Bo na marginesie, to w 5 meczu zauważyłem, że mój Glart ma graba.....

Teraz podziemie można wystawić tak:

troll - claw
blitzer - claw+mb
blitzer - tackle
miotacz - blok
miotacz - blok
liniowy - wrestle
liniowy - wrestle
goblin - guard
4xgoblin
SKITTER ALBO GLART (jak weźmiesz glarta, musisz zamienić RR na kolejnego goblina (14 graczy) a jednemu miotaczowi zamiast bloka dać lidera).

3 RR
13 zawodników

Jak ktoś powie, że to jest słaba rozpiska, to chyba nieogarnia tej gry, mamy prawdziwą siłę przeciwko bashom, mamy uderzenie w elfów i scaveny, mamy zapas 2 (3?) zawodników (rezerwa albo faule??), mamy też 3 RR z bazy. W zależności od stylu można dobrać Skittera (świetny w ataku, świetny na elfy i ghoule) albo glarta - siła 4 i kolejny claw, na krasnale i orki geniusz - i wtedy nosimy piłkę motaczem/goblinem.

Dla krejzolów można wybrać nawet madcapa. Rzut 2+, 2+, 4+ i jesteś w każdej klatce na 2 kościach. Słabo? A madcap też ma clawa, jeśli nie chcesz wbijać się do klatki tylko normalnie bić.

Można kombinować nawet z kucharzem niziołków, choć to zbyt losowe.

Reasumując, underworld na 0-1 gwiazda będzie wśród 10 najsilniejszych drużyn z pewnością, ale już nie będzie gamebreakerem.

b) halflingi - osobiście nie podoba mi się, bo halflingi na 2 gwiazdach stały się kompetytywne z wieloma drużynami z tier 1-3. I tutaj komentarz o dziadkach którzy boją się nowych ras jest jak najbardziej na miejscu. Z drugiej strony zaburza to stunty cup, są w takiej sytuacji zdecydowanie najsilniejszym stunty. Więc zmiana, która mi się nie podoba, ale przeżyję ją. Podobnie jak orki w tier 2 a nie 3, kwestia gustu i zapatrywań, bo nie wpływa to na całokształt znacząco. Po prostu gracz halflingów kończy marzyć o TOP 3, a zaczyna walczyć o stunty cup. Jak walczył 10 lat.

c) gobliny - gwiazdy 0-1 strasznie niszczą ten zespół. Ogromny smutek, bo teraz jedynym słusznym wyborem będzie ripper. A szkoda, bo choć ripper i tak byłby chyba optymalny, to nie ma szans na żadne kombinowanie.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
reszka
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: reszka » 12 paź 2019, 20:07

Ach, zapomniałem że underworld ze skitterem ma aż 2 możliwości 1ttd a miotacz podaje mu piłkę bez animosity. Wystarczy chomikować 1 rr i dalejże 16 turo.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Pieta
trener

Post autor: Pieta » 13 paź 2019, 14:48

O, fajne zasady. Czyli przeszły te w miarę nasze.

Podoba mi się Tier 1-3 1dubel Tier 4-6 2duble. W miarę wszystko ładnie i zgrabnie wygląda.

Literówki:
- maximum one player in each team from ter 1-3 can have one double skill
- maximum two players in each team from ter 4-6 can have one double skill
Steam, BB2: Pieta
Grupa Steam: Blood Bowl Polska

Awatar użytkownika
teillman
trener
Kontakt:

Post autor: teillman » 13 paź 2019, 16:53

Pieta pisze:
13 paź 2019, 14:48
Literówki:
- maximum one player in each team from ter 1-3 can have one double skill
- maximum two players in each team from ter 4-6 can have one double skill
Dzięki poprawiłem
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2020”